2022 Burç Yorumları


 


2022 Yılına Ait Tüm Burçların Yorumları - 2022 Yılı Boyunca Burçları Neler Bekliyor?


Bu yıl kariyer ve ekonomik açıdan gelişecek senaryolara bağlı değişikler gündemde olacaktır. Oğlak burcundaki yoğun hareketlilik 2022 yılının dönüşümünün daha çok temel konularda ve maddi açılardan olacağını göstermektedir. Kariyer dünyasında ki yoğun değişim ve göstergeler pek çok hayatı derinlemesine değiştirebilir.

Kurgusal etkileşimlere bağlı olarak baktığımızda ise ev ve dış çevreye ait gelişmeler son derece baskın olabilir. Bununla birlikte 2022 yılında kurgusal hız nispeten 2021’e göre daha yavaş olacaktır. Buda bize daha çok hareket alanı bırakabilir. İlk üç ayda son derece ılımlı ve destekleyici enerjiler söz konusu olacak. Nisan-haziran döneminde ise olaylar hızlanmaya ve kısmen zorlayacağı durumları şekillendirmeye başlayabilir. Yine bu dönemde kişisel ilerleme çok daha önemli bir hal alabilir. Temmuz-eylül döneminde özelliklede ağustos ve eylül aylarında keskin dönüşlerin ve değişimlerin meydana gelmesi söz konusu olabilir. Mücadele teması yüksek sevide olacaktır. Ekim-aralık döneminde yıl boyunca daha uyumlu olan olay örgüsü agresifleşerek küresel boyutta bile yoğun gündemler yaratabilecek güçte olacaktır.

2022 yılında oğlak ve boğa burçları oldukça şanslılar. Koç burçları ise temmuz ve aralık ayları arasında oldukça dikkatli hareket etmeliler. Kendi sınırlarını zorlayacakları bir yıl olacak. Diğer taraftan kova burçlarının hayatları da nisan ayından itibaren hareketlenmeye başlıyor. Onlarda ilerisi için yaşayacakları değişimlere hazır olmalılar.

Genel anlamda yeni başlangıçların yılı olarak özellik gösterecek olan 2022 yılı dünyada çok iz bırakacak. Teknolojiye bakış açımız ve yaşam koşullarının farklı bir boyut kazanması hayatımıza yenilikler katabilir. Bu yeniliklerde günlük yaşantımızın ve alışkanlıklarımızın yönünü hiç bilmediğimiz noktalara götürebilir.

Ülkemiz de ise iletişim ve problem çözümü açısından tıkanıklıklar yaşayacağımız bir süreç olacak. Bu yüzden kurgusal etkilerin dönüştürücü yanıyla karşılaşabiliriz. Fakat bunun yanında yeni bir oluşumunda habercisi olacak. Dünya ile birlikte bu sürükleyici kurgunun yönü oldukça belirsiz bir kaotik alanı göstermektedir.

Diğer önemli bir konu olan sosyal çevre ve toplumdaki yerimize dair konularda bu yıl önemli. Bu konuda ders alacağımız olaylar ve baskı altında geçecek durumlar mümkün görünmekte. Önümüzdeki iki yıl içerisinde bu alanda yaşanacak değişimler sosyallik konusundaki algımızı da değiştirmeye başlayacak diyebiliriz.


KOÇ 

Mesleki başarı için hem önemli hem de oldukça şanslı bir yıl. Kendini geliştirebilmiş koç burçları bu yıl kazanımlarını almaya başlayacaktır. Ayrıca bu yıl sosyal hayatlarında ve çevrelerinde oluşacak değişimlere karşıda hazırlıklı olmaları gerekir. Bu konuda baskı altında kalmış hissedebilirler.


Bu yıl tutulmalar açısından aile, iletişim, kariyer ve çevresel etkileşimler oldukça önemli olacaktır. Ocak ve kasım ayında ki ay tutulmalarına dikkat etmelerinde fayda var iletişim konusunda sert etkilere maruz kalabilirler. Bununla birlikte bu yıl gerçekleşecek olan Venüs ve mars Retroları hem kişisel yönden hayatını hem de yine iletişim ve problem çözümlerine ilişkin durumlarını olumsuz yönde etkileyebilir.


Nisan ayında düzenli işlerine ve kariyer ilerlemelerine önem vermeliler. Eylül ve ekim ayları arasındaki sürede ise en çok problemin yaşanacağı dönem. Bununla birlikte diğer aylarda son derece verimli işler yapabilirler. Duygusal yaşamlarında yenilenme dönemine girebilirler. İleriye ait değişim içiren kararlar alabilirler.BOĞA

Bakış açınızın ve daha cesur olabileceğiniz bir yıl olacak. Seyahat ve eğitim konusunda oldukça önemli gelişmeler olabilir. Kariyer ve finans konularında hayat dersi olabilecek durumlara da rastlayabilirler.


Boğalar bu yıl daha çok kendi iç dünyalarına ve psikolojik durumlarına dikkat etmeleri gerekiyor. Eylül ve kasım ayındaki mars retrosu onları bunalıma doğru itebilir. Aynı zamanda düzenli gelir elde ettikleri işlere dair yoğun gelişmeler yorucu zamanlar yaşanabilir. Duygusal dünyalarına ve aile ilişkilerine bu yıl daha özenli davranmaları gerekecektir.


Bunun yanında kendilerine ait pek çok şey öğrenebilirler ve geliştirebilirler. Sağlıklarına ve çalışma yoğunluklarına sonbaharda dikkat etmeleri gerekecektir. Zorlayan durumlar karşısında sabırlı olanlar bu yıl kazanacaktır.İKİZLER

Ruhsal gelişmeleri ve işleri dışında ki kazançlar açısından şanslı bir yıl ve bu açıdan kendilerini geliştirebilirler. Seyahat, eğitim ve hayatlarına yeni giriş yapacak kişilere karşı daha dikkatli olmaları gereken bir yıldan geçecekler diyebiliriz.


Tutulma ve Retro döngülerine baktığımızda ikizler burçları kurgusal etkileri oldukça açık pozisyonda olacaklar diyebiliriz. Son derece önemli olay gelişmeler hem negatif hem de pozitif açıdan ani gelişim gösterebilir. Kazanç kapılarına ait değişimlerde bu yıl gerçekleşebilir. Duygusal açıdan önceki yıllara göre daha çok zorlandıkları alanlar olacaktır. Ocak ve kasım ayları daha fazla hareket içerebilir. Kasım ayındaki ay tutulması onları sert etkileşimlere maruz bırakacak ve ilişkiler açısından yeni alanlar ortaya çıkacaktır. Nisan ve mayıs aylarında önemli gelişmeler ortaya çıkabilir bu dönemde her durumu iyi değerlendirmeliler.YENGEÇ

Ortak çalışma alanları ve yuvaya ait ikili ilişkilerinde verimli bir dönemi kapsıyor. Bu açıdan istediklerini yakalamak daha kolay olacaktır. Ruhsal gelişimlerinde daha önemli gelişmeler olabilir bununla birlikte hukuksal ve yasal durumlara karşı daha duyarlı olmaları yerinde olacaktır.


Yengeçler bu yılda bolca hareketin merkezinde olacaklar diyebiliriz. Ocak ayındaki ay tutulması onları kişisel konularda zorlarken haziran ayındaki güneş tutulmasında olumlu ve ilerletici etkilere maruz kalacaklar. Mayıs ayında iç dünyalarına eylül ve kasım ayları arasında ise kariyerlerine dikkat etmek zorundalar. Bununla birlikte arkadaş ve dost çevrelerinde hızlı değişimler geçirebilirler. Duygusal açıdan kendileri ile uğraşmaları bu yıl zararlı bir durum yaratabilir. Genel olarak desteğe ve sakin bir limana ihtiyaç duyabilirler.ASLAN

Yorucu geçen yılların ardından çalışma ve sağlıkları açısından çok daha iyi ve rahat bir yıl olacaktır. Ortaklıklar ve evlilik ile ilgili konularda test edildikleri ve dönüm noktası diyebileceğimiz olaylar gelişebilir. Bu noktada değişimleri pozitif karşılamaları önemli olacaktır.


Bu yıl aslanlar daha değişik bir kurgusal yol izlemeye başlayacaklar. İç dünyalarındaki değişimler ocak ayında negatif haziran ayında ise pozitif bir hale geçiş yapacak. Eylül ayında eğitimde, seyahatte ve yeni tanışacakları kişilere karşı tedbirli olmalarında fayda var. Mayıs ayında duygusal açıdan stresli olabilirler. Temmuz ayında enerjik ve değişime istekli bir döneme geçiş yapacaklar. Nisan ayında ise kariyer ve iş hayatlarına ilişkin tersliklere ve sert açılımlara karşı hazırlıklı olmaları gerebilir.BAŞAK

Aşk hayatlarında bu yıl talihleri değişiyor. Başak burçları duygusal açıdan verimli bir yıl geçirecekler bu yüzdende dengeye dikkat etmeleri oldukça önemli. Çalışma hayatlarındaki yorgunluklarına, strese ve sağlıklarına oldukça önem vermeleri gereken bir yıl olacak. Kendilerini dinlendirmeleri gerekebilir.


Kariyerlerinde ve iş yaşamlarında değişimi işaret eden dönemler var. Mayıs ayında bu dönemlerden ilki zorlayıcı yönde olacaktır. İstenmeyen işlere maruz kalabilirler. Olaylara biraz daha yüzeysel bakabilmeleri gerekmektedir. Kasım ayında ise ay tutulması iş konusunda onlara değişik seçenekler sunabilir bir taraftan da yine zorlayabilir. Aralık ayında ise aile yönünden olumlu gelişmeler kendini gösterebilir. Ayrıca Ocak ve haziranda ise sosyal çevre ve etkileşimlerine daha temkinli bir yaklaşım göstermeleri gerekecektir.TERAZİ

Ailevi konuların yükselişe geçeceği bu yıl çözümleri bulmak daha kolay olacaktır. Evle ilgili konular yıl boyunca gündemde kalabilir. Diğer taraftan bu yıl şanslarını zorlamamaları önemli. Çocuklar ve aşk hayatlarındaki dengesizlikler de daha yorucu olabilir.


Terazi burçları bu yıl evlilikleri ve ortaklıkları açısından zorlayıcı süreçlerden geçecekler. Eğitim ve hayata bakış açılarını sorgulayabilirler. Aynı zamanda kariyer konusunda iş yaşamlarında da kalıcı bir takım değişikler meydana gelebilir. Ocak ve kasım aylarında dikkatli temmuz, haziran ve aralık ayında ise olumlu enerjileri değerlendirmeleri önemli olacaktır. İletişim konusunda özellikle yakın çevrelerinde yılsonunda daha güzel ve ılımlı koşullar ortaya çıkabilir. Dengeyi bulmaları bu yıl biraz daha kolay olacaktır.AKREP

Çözüm üretmek iletişim kurmak ve mantık içerisinde hareket etmek çok daha kolay olacaktır. Bu konuda ki aksaklıklar bu yıl düzeliyor. Aileye ilişin zorlayıcı konular bu yıla damgasını vurabilir. Bu konuda sabırlı olmaları oldukça önemli görünmektedir.


Bu yıl akrepler ilk olarak kendi ailevi gelişmeleri açısından testten geçecekler. Mart ve nisan aylarında bu konuya dikkat etmeliler. Aynı zamanda nisan evlilikler açısından bir takım anlaşmazlıkları da tetikleyebilir. Mayıs ayında ruhsal hallerine ve hukuksal konulara takılabilirler. Eylül ve kasım ayında ise sağlıkları açısından zorlayıcı bir dönem geçirebilirler. İş yükleri artış gösterebilir.


Tutulmalara baktığımızda kendi inanç ve değerleri açısından oldukça olumlu enerjilerden destek alıyorlar. Seyahat ve eğitim alanında şanslı olacaklar. Sinir ve stres durumlarını bu yıl daha çok dengelemek durumunda kalabilirler. Kendilerine yatırım yapmalılar.YAY

Para ve iş hayatı bakımından 2022 yılı oldukça şanslı bir görünüme sahip olacak. Kazançlarını arttırabilirler. İletişim ve sorunların çözümü konusunda ise düşük performanslı bir yıl olabilir. Bu durumlara karşı fazla reaksiyon göstermemek daha uygun olacaktır. Hızlı hareket etmeye çalışmaktan uzak durmalılar.


Yay burçları bu yıl mayıs ve kasım aylarında evlilik ve ortak paydalara sahip tüm konularda önlem almaları gerebilecektir. Nisan ayında enerjileri düşük olacak ve hastalıklara karşıda hassas olacaklardır. Eylül ve kasım aylarında şanslarını zorlamamalılar aşk hayatlarında tehlikeli bir takım kurgular gelişebilir. Güven konusu odak noktasında olacaktır. Ruhsal gelişimlerinde ve yapacakları girişimlerde haziran ayını seçmeleri daha uygun görünmektedir. Aralık ayında kendi burçlarındaki güneş tutulması 2023 yılı için önemli kapıları önlerine getirebilir.OĞLAK

Jüpiter in bu burca gelmesiyle yenilenme ve düzelme şansını bu yıl buluyorlar. İstenilen gelişme ve fırsatları yakalayabilirler. Fakat sabit gelirlerine karşı oluşacak olay örgülerinde biraz zorlanabilirler. Bu yıla para konusunda oldukça önemli durumların ortaya çıkacağı iki yıllık döngünün başlangıcı da diyebiliriz.


Mayıs ve haziran ayı oldukça yorucu ve düşük seviyede geçebilir. Nisan ayında aşk hayatlarındaki dengesizliklere karşı önlem alması gerekebilir. Duygusal açıdan yıpranabilir. Sonbaharda özellikle ailevi konularda sorunlar baş gösterebilir. Bu dönemdeki gerilimlere kapılmamak ve soğukkanlı olmak gerekmektedir. Evliliklerinde ise ocak ayında zorlayıcı haziran ayında ise olumlu enerjilerin etkisinde olacaklardır. Aralık ayında iç dünyaları daha dengeli ve psikolojik yönden daha dayanıklı bir konuma gelebilirler. Her şeye rağmen oğlaklar bu yılın en şanslı burcu konumundadırlar.KOVA

İçsel dünyalarının ve psikolojilerinin gelişip güzelleşebileceği bir yıl olarak karşılayabilirler. Sezgileri kuvvetlenebilir. Bununla birlikte kimi dönemlerde de baskı altında kalmış hissedebilirler. Ruhsal dalgalanmaları zarara dönüştürmemeleri oldukça önemli olacaktır.


Bu yıl Satürn nün bu burca yapacağı kısa ziyaret onları her bakımdan teste tabi tutabilir. Mayıs ayında şanslarını zorlamamaları gerekmektedir. Beklenmedik tepkilerle karşılaşabilirler. Nisan ayında kendi ailelerindeki iletişim problemleriyle uğraşmak durumunda kalabilirler. Sonbaharda ise özellikle sorunların çözümünde başarısız olma ve insanlarla olan iletişimlerinde zarar verici bir tutum içerisine girebilirler. Sağlık ve çalışma hayatlarında ocak ayında dikkatli olmalı haziran ayında ise yükselen enerjilerini performanslarına yansıtabilmelilerdir. Bu yılın aralık ayında ise çevresel konularda ve hayattaki pozisyonlarında yükselme ile çok daha başarılı bir döneme geçiş yapabilirler.BALIK

Sosyal çevrenizin genişlemesi ve arkadaşlıklarınızın gelişmesi için güzel bir yıl olacaktır. Bu açıdan iletişime önem vermek gerekebilir. Bu etkiler altında kendilerini yalnız bırakmamalılar ve gelişen koşullara karşı ayak uydurmaya çalışmalılardır. İç dünyanızın dengesi bu yıl belirleyici bir etkiye sahip olacaktır.


Mayıs ve kasım aylarında ailevi konular üzerinde baskı artabilir ve meseleler çoğalabilir. Balık burçları hassas bünyelerine bu konuda dikkat etmeleri gerekiyor. Bu yıl ayrıca mart ayında iç dünyaları çokça sıkılabilir bu yüzden kendilerini açıkça ifade etmeleri gerekiyor. Sosyal çevrelerinde bu yıl son derece aktif olabilirler. Arkadaşlık ilişkilerinde daha şanslı oldukları bir dönem yaşayabilirler. Ocak ayında şanslarına fazla güvenmemeli ve duygusal ilişkilerinde aceleci olmamaları gerekiyor. Haziranda ise şanslılar ve aşk hayatları yepyeni gelişmelere açık hale geliyor olacaktır. Bu yıl eylül ve kasım aylarında ise para ve düzenli işlerine son derece dikkat etmeliler. Hayal kırıklıklarına takılmamaları ve yollarına devam etmeleri sonrasında her şeyi düzeltebiliyor.Farklı ve Mutlu Anlar İçin

www.yılbaşıetkinlik.com