FMA Travel ile GÖLLER YÖRESİ ve DAVRAZ

FMA Travel ile GÖLLER YÖRESİ ve DAVRAZ

Isparta /

Adres : FMA Travel ile GÖLLER YÖRESİ ve DAVRAZ

Etkinlik Tarihi : 31.12.2021

Etkinlik Saati :

Telefon : 0 232 404 42 82 - 0232 404 51 52 (542) 362 (FMA) 0 887 (TUR)

Mail Adresi : info@fma.com.tr

Web Sitesi : www.fma.com.tr

Kişi Başı : 999 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Etkinlik Programı - Detayları

 

Göller ve Güller Yöresi Turlarının Uzmanı FMA TRAVEL ile Eşsiz bir Yılbaşı Şöleni

 

 GÖLLER YÖRESİ - SAGALASSOS

 ve DAVRAZ KAYAK MERKEZİ

 

'2022'YE MERHABA DİYORUZ'

 

31 Aralık - 02 Ocak  |  3 Gün - 2 Gece

 

<<< 5* BARİDA HOTEL’DE KONAKLAMA >>>

 

Sagalassos Antik Kenti - Kovada Gölü ve Kaklık Mağarası Farkı ile En Zengin Program

 

Aşkın Gölleri: SALDA GÖLÜ ve KOVADA GÖLÜ


Arkeoloji Harikası : SAGALASSOS ANTİK KENTİ


Beyazlar Ülkesi: DAVRAZ DAĞI KAYAK MERKEZİ

 

 

 

I. GÜN / CUMA

DÜNYA’NIN EN BERRAK GÖLÜ’NDEN GÜLÜN BAŞKENTİ’NE

SERİNHİSAR – SALDA GÖLÜ – YARIŞLI GÖLÜ – BURDUR GÖLÜ – BURDUR MÜZESİ – ISPARTA

Sabah 06:30’da Ege Park, 06:40’de Bostanlı İskele, 06:50’de Karşıyaka Anıt, 07:00’de Alsancak Gar FMA Travel Ofisi Önü, 07:10’da Konak Sabancı Kültür Merkezi önü, 07:20’de Göztepe İskelesi ve 07:30’da Üçkuyular OPET İstasyonu önünde buluştuktan sonra yeni yıla merhaba demek için Aşkın Gölü Salda ve Kovada Gölleri ile bir arkeoloji harikası olan Sagalassos’a ev sahipliği yapan Göller Yöresi’ne doğru yola çıkıyoruz. Kahvaltı molamızın ardından ulaştığımız Denizli – Serinhisar Beldesi’nde leblebilerimizi aldıktan sonra Türkiye’nin Maldivleri diye bilinen ülkemizin en berrak ve en derin gölü Salda Gölü’ne ulaşıyoruz. Dünyanın sayılı berrak göllerinden biri olan Salda’da göl manzarasını izleyerek öğle yemeğimizi alıyoruz. Salda’nın tertemiz sahilinde kısa bir gezinti yaptıktan sonra Burdur’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde Yarışlı Golü’ nü görüyor ve zengin tarihi ile ünlü Hacılar Kasabası’ndan geçiyoruz. Öğleden sonra ulaştığımız Burdur’da Burdur Gölü’ görüyor ve son yılların en güzel ve en zengin müzesi Burdur Müzesi’ni geziyoruz. Gün sonunda Burdur’a özgü ceviz ezmelerimizi alarak  Isparta’ya doğru yola çıkıyoruz. Isparta’da 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel Heykeli’ni, Isparta’nın simgesi Gül Heykeli’ni ve kentin kalbindeki Firdevs Bey Cami ve Bedesteni’ni, Ulu Cami, Tarihi Valilik Binası’nı ve Isparta’da gül tarımının öncülüğünü yapan Müftüzade İsmail Efendi’nin heykelini yakından görüyoruz. Daha sonra gül sirkesinden gül kahvesine kadar birbirinden cazip gül ürünlerinden alma şansını yakalıyoruz. Gezimizin sonunda 5* BARİDA HOTEL’e yerleşiyor ve yeni yıl galasına kadar havuz, hamam ve spa keyfi yaparak dinleniyoruz. Akşam saatlerinde bizler için özel hazırlanan muhteşem gala salonunda yerlerimizi alıyoruz. Canlı müzikli yılbaşı yemeğimizde doyasıya eğlenerek yeni yıla merhaba diyoruz.  

 

II. GÜN / CUMARTESİ

TOROSLARIN DOĞA HAZİNELERİNE YOLCULUK

KOVADA GÖLÜ – EĞİRDİR GÖLÜ – YEŞİLADA – DAVRAZ DAĞI KAYAK MERKEZİ

Yeni yılın ilk günü sabah biraz dinlendikten sonra otelimizde zengin açık büfe kahvaltımızı alıyor ve Toroslar’ın gizli hazinesi Kovada Gölü ile beyazlar ülkesi Davraz Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. Keyifle geçen yolculuğun ardından Göller Yöresi’nin en ünlü kayak pistine ev sahipliği yapan Davraz Dağı’na doğru karlar arasında keyifli bir yolculuğa başlıyoruz. Davraz Kayak Merkezi’nde telesiyeje binerek karın tadını çıkarıyor ve daha sonra Toroslar’ın mavi gözü Eğirdir Gölü ve Eğirdir Kasabası’na gidiyoruz. Eğirdir Dündar Bey Medresesi, Hızır Bey Camisi ve Eğirdir Kalesi’ni yakından görüyoruz. Öğleye doğru Eğirdir Gölü’nün orta yerinde yer alan Yeşil Ada ( Nis Adası )’ya geçiyoruz. Aya Stefanos Kilisesi ve birçok balık restoranına ev sahipliği yapan bu adada arzu eden konuklarımızla hava koşulları uygunsa güzel bir tekne turu yapıyoruz. Tekne turunun ardından göl manzarasını izleyerek göl levreklerinden oluşan balık menülü öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Eğirdir’in elma ağaçlarının arasından göl kıyısını takip ederek muhteşem doğası ile görenleri büyüleyen Kovada Gölü’ne ulaşıyoruz. Türkiye’nin belki de en zengin doğasına sahip Kovada Gölü’nün yemyeşil doğasında keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Gün sonunda yine 5* BARİDA HOTEL’e dönüyor  ve akşam yemeğimizi aldıktan sonra dinleniyoruz.

 

III. GÜN / PAZAR

YENİ YILA SAGALASSOS’TA MERHABA

SAGALASSOS - ACIGÖL – KAKLIK MAĞARASI – DENİZLİ 

Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltının ardından bir arkeoloji hazinesi olan Sagalassos’u keşfetmek için Ağlasun’a doğru yola çıkıyoruz. Günümüzde hala çeşmesinden su akan ve yükseklere kurulu tiyatrosunda zaman içinde yolculuk yaşadığınız hissi veren Sagalassos’ta yaptığımız keyifli gezintinin ardından Acıgöl’e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Türkiye’nin en sodalı göllerinden biri olan Acıgöl’ü izleyerek yerin altındaki Pamukkale olan Kaklık Mağarası’na ulaşıyoruz. Kaklık Mağarası’nda yerin onlarca metre altındaki traverten oluşumlarını yakından tanıyoruz. Kaklık Mağarası ziyaretinin ardından sevdiklerimize yeni yıl hediyesi almak için  Denizli’nin dünyaca ünlü tekstil ürünlerinin fabrika fiyatı ile satıldığı bir tekstil mağazasına konuk oluyoruz. Gün sonunda Göller Yöresi’nin birbirinden güzel tarih ve doğa zenginliklerini arkamızda bırakarak İzmir’e dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Akşam saatlerinde ulaştığımız İzmir’de başka bir FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.


...


31 Aralık Gala Gecesi :

- 0-3 yaş çocuk free (Ailenin yanında) 4-10 yaş çocuk mini clup (ayrı salon) -

- Balo Salonu - 20:00 – 01:00 Yılbaşı Gala Programı -

- Sanatçı -

- Gala Yemeği yerli alkollü alkolsüz 2 içecek-

(Zengin Ordövr Tabağı + Ara Sıcak + Ana Yemek + Garnitür + Yılbaşı Özel Tatlısı + Meyve + Gece Çorbası)

- Spa Kullanımı Hamam, Havuz, Sauna, Fitness Center, Buhar Odası ücretsiz kullanım -

- Özel Çekilişler + Hediyeler -


01 Ocak 2022 :

- Açık Büfe Geç Kahvaltı + Set Menü Beyaz Et- Akşam Yemeği -


02 Ocak 2022 : 

- Açık Büfe Sabah Kahvaltısı -


 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

5* BARİDA OTEL’DE YP. KONAKLAMA (ISPARTA)

< OTELDE SABAH ve AKŞAM YEMEKLERİ

< YILBAŞI’NA ÖZEL GALA YEMEĞİ (Yerli Alkollü - Alkolsüz 2 İçecek)

< SPA MERKEZİNDE HAMAM, HAVUZ VE SAUNA KEYFİ

< ULAŞIM VE ÇEVRE GEZİLERİ

< REHBERLİK HİZMETİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE, MİLLİPARK ve ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< EĞİRDİR GÖLÜ'NDE TEKNE TURU

< KOVADA GÖLÜ MİLLİ PARKI GİRİŞ ÜCRETİ

< DAVRAZ DAĞI MİLLİ PARKI GİRİŞ ÜCRETİ

< KAKLIK MAĞARASI GİRİŞ ÜCRETİ