FMA Travel ile MEGA KOS ADASI TURU

FMA Travel ile MEGA KOS ADASI TURU

/

Adres : DENİZE SIFIR 4* KOSTA PALACE HOTEL’DE KONAKLAMA

Etkinlik Tarihi : 31.12.2019

Etkinlik Saati : 20.00

Telefon : 0 232 404 42 82 - 0232 404 51 52 (542) 362 (FMA) 0 887 (TUR)

Mail Adresi : info@fma.com.tr

Web Sitesi : www.fma.com.tr

Kişi Başı : 129 € 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Etkinlik Programı - Detayları

 

 <<< MEGA KOS TURU >>>

 

 

31 Aralık - 01 Ocak  |   2 Gün - 1 Gece

 

<<< ŞOK FİYATLA, HERKES GÖRSÜN DİYE >>>

 

<<< KOS ADASI MERKEZİNDE 4* KOSTA PALACE HOTEL'DE KONAKLAMA AVANTAJI İLE >>>

...

 

31 ARALIK SALI / HIPOKRAT’IN ADASI KOS’A YOLCULUK  

Sabah 04.15’de Mavişehir Egepark Önü, 04.30’da Karşıyaka Anıtı önü, 04.45’de Alsancak Gar FMA Travel Ofisi önü, 05.00’de Üçkuyular OPET önünde buluştuktan sonra İzmir Çıkışlı En Güvenilir Mega Kos Turu için Bodrum’a doğru gezimize başlıyoruz. Bodrum’a ulaştığımızda gümrükte işlemlerimizi tamamlayarak Güney Ege’nin en çok ziyaret edilen adalarından biri olan Kos’a doğru Ege Denizi’nde mavi yolculuğa başlıyoruz.  Sabahın en güzel saatlerinde  ulaştığımız tıbbın babası Hipokrates’in doğum yeri olan Kos’ta gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra ada merkezindeki otelimize yerleşiyoruz. Otelimizde kısa bir süre dinlendikten sonra rehberimiz eşliğinde Kos adasını tanımak için kent gezintisine çıkıyoruz. Bu keyifli gezinti esnasında ilk olarak Kos Limanı’na yaklaşırken bizi karşılayan Tarihi Kos Kalesi ( Kastro Neretzias )’ni görüyoruz. Daha sonra Plateia Platanou Meydanı’nı taçlandıran ve Hipokrat’ın gölgesinde derslerini verdiğine inanılan binlerce yıllık Hipokrat Çınarı’nı fotoğraflıyoruz.  Merkezdeki gezimizi İtalyan işgali döneminde yapılan Polis KarakoluRoma AgorasıEleftheria MeydanıCezayirli Hasan Paşa Cami, Defterdar Cami, Eleftheria Meydanı ve Halk Agorası ( Dimotiki Agora )  gibi yapıları panoramik biçimde görerek tamamlıyoruz. Kos adası merkez turunu tamamladıktan sonra arzu eden konuklarımızla Kos lezzetlerinin tadını çıkarmak için “Kos Lezzet” turuna çıkıyoruz. Kos mutfağının eşsiz tattaki deniz mahsullerinden oluşan öğle yemeğimizi, denize sıfır restoranımızda karşımızda eşsiz manzaranın keyfini çıkararak alıyoruz. Gün sonunda otelimize dönerek dinleniyoruz. Akşam saatlerinde 2020 yılına merhaba demek, Kos gecesini yaşamak ve de Yunan müziğinin tadını çıkararak eğlenmek için  bir Yunan Tavernası’na konuk oluyoruz. Burada canlı müzik eşliğinde doyasıya eğlenerek yılbaşı  yemeğimizi alıyoruz. 

 

01 OCAK ÇARŞAMBA / KOS’UN YEŞİL DOĞASINA ve KÖYLERİNE YOLCULUK ( Dikeos Dağı, Zia Köyü, Platani Köyü, Tigkaki Tuz Gölü ) 

Yeni yılın ilk kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra “Kos Adası Keşif Turu” için yola çıkıyoruz. İlk olarak Kos adasının en sevilen plajlarına ev sahipliği yapan Tigkaki’ye gidiyor ve karşımızda inci taneleri gibi dizili duran adaları ve Bodrum sahillerini izleyerek kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Daha sonra Dikeos Dağı eteklerinde yer alan yemyeşil bir dağ köyü olan Zia Köyü’ne doğru gezimize devam ediyoruz. Zia Köyü’ndeki geleneksel ürünlerin satıldığı köy çarşısında yaptığımız keyifli gezinti esnasında Kos Adası’na özgü yöresel ürünlerden alma şansını yakalıyoruz.  Daha sonra Yunan mutfağının geleneksel tatlarından oluşan keyifli bir öğle yemeği almak için manzaralı bir köy restoranında yerlerimizi alıyoruz. Bu esnada karşımızda yer alan Kalymnos ve Pserimos Adaları’nı ve adanın tek gölü olan Tigaki Sahili’ndeki Tuz Gölü’nü izliyoruz. Öğleden sonra Kos Türklerinin yoğun yaşadığı bir dönemin Germe bugünün Platani Köyü’nden geçerek şaraptan, peynire, baldan, reçele kadar Kos Adası ve Yunanistan’a özgü ürünlerin satıldığı butik bir şarküteriye konuk oluyoruz. Burada hem tadım yapıyor hem de yöresel ürünlerden alma şansı yakalıyoruz. Gün sonunda Kos Adası’nda geçirdiğimiz dolu dolu bir kültür, doğa ve eğlence turunun ardından Kos’a veda ederek bizleri Bodrum’a götürecek gemide yerlerimizi alıyoruz. Bodrum Limanı’na ulaştığımızda kısa bir süre duty free alışverişimizi yaptıktan sonra bizleri bekleyen otobüsümüzle İzmir’e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde ulaştığımız İzmir’de bir başka FMA TRAVEL turunda tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

KOS ADASI’NDA DENİZE SIFIR 4* KOSTA PALACE HOTEL’DE KONAKLAMA

< YUNAN TAVERNASI’NDA CANLI MÜZİKLİ ve ZENGİN MENÜLÜ YILBAŞI YEMEĞİ

< BODRUM – KOS – BODRUM FERİBOT ULAŞIMI

< KOS ADASI MERKEZ TURU

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER

< YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI ( 50 TL )

 

KÜLTÜR ve KONFOR PAKETİ

 KOS ADASI KEŞİF TURU

   (Dikeos Dağı, Zia Köyü, Platani Köyü, Tigkaki Tuz Gölü) ( 35 EURO )
 İZMİR – BODRUM - İZMİR OTOBÜS ULAŞIMI ( 30 EURO )

 

*** 65 EURO EDERİNDEKİ PAKET ACENTEDE SATIN ALINDIĞI TAKDİRDE

   YALNIZCA 36 EURO ÖDENECEKTİR. ***