Yeni Yılda Hangi Saç Stili Size Uğur Getirecek?

www.yilbasietkinlik.com sitesi olarak yeni yıla saçlarınıza farklı dokunuşlarla girmeniz için hazırladığımız yazımıza mutlaka göz atın. Hangi cilt tipine göre hangi renkler sizi daha genç ve dinamik gösterir.

Yeni yıla sayılı günler kala, ten renginize en uygun saç rengi nasıl belirlenir? Uzmanlara kulak verelim.


Hangi Saç Rengi Sizi Daha Genç ve Dinamik Gösterir?


Uzmanlar kadınlarda saç renginin daha genç ve sağlıklı bir görünüm elde etmek için yaşa göre farklılık göstermesi gerektiğini ortaya koymaktadır. Yaşlandıkça saç renginin cilt tonunuza ne kadar uygun olduğu daha büyük bir önem kazanmakta. Örneğin; saçınızda uyguladığınız çok koyu, çok açık veya sert gölgeler sizi olduğunuzdan çok daha yaşlı gösterebilir.

Aşağıda saç renginizi değiştirerek yaşınızı değiştirebileceğiniz seçenekleri sıraladık. Böylece kuaförünüze yapacağınız küçük bir ziyaret ile kendinizi ‘daha genç’ ve bakımlı hissedebilirsiniz.


Soluk Cilt Tonu: Julianne Moore 56 yaşında olmasına rağmen bu fantastik görünümünü muhteşem saçlarına borçlu. Saç rengi bdahair kadını nasıl genç ve bakımlı gösterdiğine dair mükemmel bir örnek. İpucu : Soluk cilt tonuna sahip kadınlarda canlı kızıl tonlar daha genç ve ışıltılı bir cilt görünümü verir. Cildi sağlıklı bir parlaklığa kavuşturur.


Açık Renk Cilt Tonları : Oxford Üniversitesi eğitimli, yazdığı yemek kitapları ve televizyon programları ile tüm dünyada milyonların sevgilisi olmuş, Nigella, açık cilt tonlu ve kendisine daha genç bir görünüm vermeye yardımcı olan koyu, zengin gölgeli kahverengi tonlarını tercih ediyor. Saçının zengin renkleri, cilt tonuyla ve koyu renk gözleri ile etkileyici bir kontrast oluşturmakta.


Pembe Cilt Tonları : 49 yaşındaki Julia Roberts güzelliğini koruyarak yaş alan ünlülerden. Cilt tonu ile son derecede uyumlu saç renklerini tercih eden Julia Roberts gibi pembe bir cilt tipine sahipseniz yumuşak kumral ve altın rengi altın tonlar daha zinde ve genç bir görünüm sağlayacaktır. Unutmayın; Koyu renkler ya da koyu kızıl tonlar daha yaşlı bir görünüme neden olur.


Koyu Cilt Tonları : 51 yaşındaki Halle Berry bu cilt tonuna uygun ünlülerden. Doğuştan koyu renk bir cilde sahipseniz, istediğiniz kadar koyu tonları tercih edebilirsiniz. Yumuşak siyahlar cildinizin daha pürüzsüz görünmesini sağlar, ince çizgilere illüzyon etkisi verir.